PROSLAVA ZAŠTITNIKA SV. MIHOVILA ARKANĐELA

27 rujna, 2019

Post By : Admin

Danas, 27. rujna 2019. godine, u kapelici Sv. Mihovila Arkanđela proslavljen je zaštitnik vojne kapelanije u vojarni “Božan Šimović” u Čapljini. Uz vojnike, časnike i dočasnike došao je velik broj vjernika pripadnika MUP-a, Granične policije BiH, pripadnika udruga proisteklih iz domovinskog rata i vršitelji civilnih vlasti iz različitih županija. Misno slavlje je predvodio vojni ordinarij don Tomo Vukšić uz koncelebraciju fra Marija Ostojića vojnog kapelana u vojarni u Livnu, župnika Domanovića don Gordana Božića i vojnog kapelana u Čapljini don Ivana Turudića. Na početku misnog slavlje sve nazočne je pozdravio vojni kapelan don Ivan Turudić. Misna čitanja je pročitao poručnik Slaven Perić a Evanđelje je navijestio don Gordan Božić. U prigodnoj propovijedi biskup Tomo se osvrnuo na Isusovo pitanje iz današnjeg evanđelja “A vi, šta vi kažete tko sam ja?”. Naglasio je potrebitost pružanja odgovora konkretnim djelima u vjerničkome životu. Na kraju svete mise vojni kapelan don Ivan Turudić zahvalio se biskupu Tomi, svećenicima i svim vjernicima. Misno slavlje je uzveličao zbor župe sv. Ante Padovanskoga, Ploče-Tepčići kojima se osobno zahvalio biskup Tomo Vukšić, vojni ordinarij u BiH.