15 lipnja, 2020

Post By : Admin

U župi Ploče-Tepčići održana je devetodnevna pobožnost u čast nebeskog zaštitnika sv. Ante Padovanskoga. Župljani i hodočasnici su svaki dan imali priliku za sakrament ispovijedi. Na raspolaganju za ispovijed bili su svećenici iz Broćanskog dekanata. Kroz svih devet dana pobožnost svetom Anti bila je u 19 sati, a nakon toga sveta Misa. U predmoljenju pobožnosti sudjelovali su ovogodišnji krizmanici. Misna slavlja predvodio je župnik don Ivan Turudić, a svojim pjevanjem uveličao župni zbor. Na sam dan sv. Ante, 13. lipnja 2020., slavljenje su tri svete Mise. Svetu Misu u 11 sati predvodio je župnik don Ivan u koncelebraciji sa četiri svećenika: don Đurom Benderom, fra Nikolom Rosančićem, don Ljubom Planinićem i fra Hrvojem Miletićem. Don Ivan je u propovijedi naglasio da ne trebamo samo promatrati čudesa sv. Ante, nego da moramo gledati što se nalazi iza tih čudesa kako bi nam svetac Ante bio uzor i primjer za postizanje svetosti na koju smo svi pozvani. Taj dan u župi je bila i prva sveta pričest. Sakrament prve pričesti primilo je troje prvopričesnika. Na kraju misnog slavlja župnik je zahvalio svima koju su na bilo koji način sudjelovali i pomogli u proslavi zaštitnika župe.

Antea Kvesić