09 rujna, 2019

Post By : Admin

Na blagdan Male Gospe, u hercegovačkom kraju, posebno svečano je u Gospinom svetištu na Šćitu. Veliki broj hodočasnika stigao je iz raznih krajeva BiH, ali i iz inozemstva. Priprava za blagdan Male Gospe započela je u četvrtak trodnevnicom. Prvog dana trodnevnice pod svetom misom blagoslovljeni su školarci, učitelji, školske torbe, te je i cijela misa služena za dobar početak školske godine, dok su drugu večer svoj blagoslov dobili mnogobrojni hodočasnici.  U petak, zadnjega dana trodnevnice, u samostanskom dvorištu služena je sv. misa uočnica koju je predvodio vlč. Ivan Butum. Na sam blagdan Male Gospe svečeno misno slavlje predvodio je fra Sretan Ćurčić, gvardijan franjevačkog samostana u Tomislavgradu. Prije početka misnoga slavlja, brojna izaslanstva i predstavnici iz javnog i političkog života,u znak sjećanja zapalili su svijeće i položili vijence ispred spomen-ploča pobijenih Ramaca kroz povijest. Nakon završetka misnoga slavlja, uslijedilo je druženje i veselje, uz bogati kulturni i zabavni program, na platou ispred crkve.

Dragica Martinović